Се прикажуваат 37–72 од 144 резултати

Прикажи 36 48 60

DIADORA HI DIABLO S3 SRC-CI Чевли високи зелени 159924-70434 /

7260 ден со ДДВ
ГОРЕН ДЕЛ: водоотпорен нубук ПОСТАВА: WINTHERM- повеќеслојна ткаенина со антибактериски сребрени микрочестички ВЛОШКА: PU пена, отстранлива, термоформирана EVA ЃОН: PU/PU

DIADORA SPORT DIATEX MID S3 WR CI SRC Чевли високи, црно/сива, 177650-C2815 /

7630 ден со ДДВ
Високи работни чевли класа S3 водоотпорни и термички изолирани. Направени од нубук, италијанска кожа и водоотпорен велур.  Отстранлива микроперфорирана влошка

DUNLOP ACIFORT HEAVY DUTY S5 SRA Чизми црни/црни A442031 /

2360 ден со ДДВ
Чизми изработени од патентирана смеса на PVC,нитрил и полимери, која овозможува дополнителна отпорност на износување.Наменети за работа во повеќе дејности

DUNLOP BICOLOUR Галош бело/зелен B370411 /

1100 ден со ДДВ
PVC, наменети за хемиска и прехрамбена индустрија. Постава: бел полиестер. Ѓон отпорен на масла, со заштита од ладно, нелизгачки.

DUNLOP BLIZZARD Зимни чизми сини K454061 /

3130 ден со ДДВ
Dunlop Blizzard има цврст, целосно водоотпорен екстериер комбиниран со топла постава што ги прави одлични чизми за зимско време. Ѓоное

DUNLOP DEE Чизми ниски зелено/црни K580011 /

820 ден со ДДВ
Материјал: PVC, со заштита од вода, кал и минимални механички ризици.  Постава: Полиестер,  Влошка: Нема  Ѓон: Црн

DUNLOP PROTOMASTOR S5 Чизми Заштитни жолто/црни 142YP /

1530 ден со ДДВ
Чизми изработени од PVC, погодни за работа бо индустрија и прехрана. Поставени се со бел полиестер а заштитата на прстите

DYABLO S5 SRC Чизми, жолто/црни, A60-Y1N0-01, STENSO /

1200 ден со ДДВ
Чизми изработени од поливинил хлорид (ПВЦ), отпорен на киселини, бази, масла и нафтени продукти.  Внатрешност: полиестер (ПТ) за удобност и

EMERTON BLACK 01 Чевли ниски Z6038-01 /

1810 ден со ДДВ
Работни чевли изработени од велур кожа и текстил. Поседуваат TNT апсорбирачка способност, влошка е менлива и антистатичка. EN 20347 :

EMERTON BLACK ANKLE S1 Чевли високи Z8097-S1 /

2150 ден со ДДВ
Работни чевли изработени од комбинација на кожа и текстил.  Поставата е TNT со висока апсорбирачка способност.  Влошката е отстранлива

EMERTON PRO S1P Чевли ниски Z1.2 /

1430 ден со ДДВ
Заштитни чевли изработени од велур и текстил. Поставата е дишечка, ја апсорбира влагата.  Влошката е подвижна, анатомска. Ѓонот е PU. 

EUCLIDE 02 Чевли ниски, без заштита, 33050-003 /

3600 ден со ДДВ
Чевли изработени од хидрофобирана кожа. Дишечка постава, 1/2 кожна и поставена во делот на петата. Ѓонот е PU, нелизгачки. EN

EXCLUSIVE – Ергономска влошка, PGEL-1107 /

370 ден со ДДВ
Влошка изработена од комбинација на PU гел, TPU постава и текстил. Големината е прилагодлива. Мекиот материјал е апсорбирачки и ги

FAST LOW S1 Чевли ниски црно/сиви 895263 /

1950 ден со ДДВ
Ниски работни чевли изработени од дишечки, безшевен текстил. Поставата е дишечка, со апсорбирачка способност. Влошката е отстранлива, антистатичка. Ѓон: PU/PU.

GF LADY Женска кломпа 03-707 сино /

840 ден со ДДВ
Женска кломпа изработена од перфорирана кожа, покриена со PU.  Поставата е текстилна и апсорбира влага. Влошката е кожна. Ѓонот е

GF MAN Машка кломпа 03-501 /

970 ден со ДДВ
Машка кломпа изработена од перфорирана кожа, покриена со PU. Поставата е текстилна и апсорбира влага. Влошката е кожна. Ѓонот е