Се прикажуваат 109–144 од 144 резултати

Прикажи 36 48 60

PERFORMANCE- Ергономска влошка, EVA-1102 /

360 ден со ДДВ
Влошка изработена од EVA, Poliyou пена, Poron, гел на петата. Мекиот материјал ја штити кожата и обезбедува комфор. Обезбедува висок

PINTADO Рибарски Панталони комбинезон 0210 /

4450 ден со ДДВ
Рибарски комбинезон, антистатски чизми,100% водонепропустливи. Материјал: PVC  EN 20344:2011

RACE II LOW O1 Чевли ниски, црни /

1850 ден со ДДВ
ГОРЕН ДЕЛ: Дишечки, безшавен текстил ПОСТАВА: дишечка, отпорна на абразија ВЛОШКА: отстранлива, поставена, антистатична ЃОН: PU/PU, издржлива на лизгање КАПА:

RACE II LOW S1P SRC Чевли ниски, црни /

2250 ден со ДДВ
ГОРЕН ДЕЛ: дишечки, безшавен текстил, отпорен на абразија. ПОСТАВА: текстилна, апсорбира влага ВЛОШКА: отстранлива, антистатична ЃОН: PU/PU

REGATA S3 SRC Чевли ниски со композит LX2509 /

2400 ден со ДДВ
ГОРЕН ДЕЛ: вистинска кожа “BARTON”,со поставена јака, рефлектирачки елементи ПОСТАВА: AIRNET mesh со специјални микроканали, со максимално дишење и испуштање

REGATA S3 SRC Чевли ниски со композит LX2519 /

2400 ден со ДДВ
ГОРЕН ДЕЛ: вистинска кожа “BARTON”,со поставена јака, рефлектирачки елементи ПОСТАВА: AIRNET mesh со специјални микроканали, со максимално дишење и испуштање

SARDEGNA STRONG S3 Чевли високи композит + кевлар F129K S3 /

1732 ден со ДДВ
Работни чевли изработени од водоодбојна природна кожа, со систем за брзо откопчување и рефлектирачки елементи. Поставата е дишечка, отпорна на

SARDEGNA_20 S3 SRC Чевли високи со композит /

2640 ден со ДДВ
Работни обувки од водоодбојна природна кожа, елементи со висока видливост, систем за брзо откопчување. Ѓонот е отпорен на лизгање, антистатичен,

SICILIA S3 SRC Чевли ниски композит 60825 /

2190 ден со ДДВ
Работни обувки од водоодбојна природна кожа, елементи со висока видливост. PU ѓон, отпорен на лизгање, антистатичен. Подлошка која дише и

SPEEDY S1 SRC Чевли ниски со композит 716510 /

2880 ден со ДДВ
Заштитни чевли изработени по нова технологија за изработка на горниот дел, KPU, директно нанесување и инјектирање на мрежестата постава со

SPRINT S1 Чевли ниски PU/TPU со масажер и метална капа H51004 /

2170 ден со ДДВ
Ниски работни чевли изработени од нубук во комбинација со велур. Поставата е текстилна, дишечка. Влошката има способност да ја апсорбира

STRONG S3 CI SRC WINTER Чевли високи со топла постава PANDA 6039 S3 SI SRC /

1566 ден со ДДВ
Изработени од хидрофобирана кожа со рефлектирачки елементи и со постава COTTON FIBER FUR отпорна на ниски температури. Влошката е BACTERBIL,

TIGER GRIP EASY-GRIP FO SRC Заштитна нелизгачка навлака /

1990 ден со ДДВ
Заштитна навлака против пролизгување, не содржи заштитна капа. Лесна за облекување и идеална за посетители. Величини: S/34-38 , M/39-43 , L/44-50

TOLEDO BS ANKLE S1 Чевли високи K8030 /

1560 ден со ДДВ
Чевли високи изработени од природна пигментирана кожа.  Поставата има можност да ја абсорбира влагата. Ѓонот е PU/PU.  Заштитата на

ULTIMATE II ANKLE S3 Чевли високи ZC-3 /

1500 ден со ДДВ
Чевли високи изработени од хидрофобирана кожа и рефлектирачки елемент во областа на петата. Поставата е дишечка и ја абсорбира влагата.

ULTIMATE II LOW S3 Чевли ниски ZC-2 /

1340 ден со ДДВ
Чевли изработени од водоодбојна кожа, со рефлектирачки елементи. Поставата е дишечка, апсорбира влага. Влошката е анатомска, антистатична, подвижна. Ѓонот е

ULTRA – Ергономска влошка, TGEL-1102 /

320 ден со ДДВ
Мекиот текстил ја апсорбира влагата и непријатните мириси, ги одржува стапалата суви. Ја намалува напнатоста во прстите,  колената и

ZATOPEK S3 SRC Чевли ниски, 78500-002 /

4390 ден со ДДВ
Ниски заштитни чевли од хидрофобирана кожа. Поставата е изработена од SANY-DRY 100% полиестер, дишечка, антибактериска, отпорна на износување материја. Влошката