G

Се прикажуваат 1–36 од 38 резултати

Прикажи 36 48 60

3S Basic plus Маска за цело лице D2055790 /

10110 ден со ДДВ
ОПИС: Цела маска за лице EN 136 CLASS 2, е направена од мека гума која овозможува удобност во носење,

ABEK1/ P3 Филтер за Advantage A2B2E1K1 P3 R, пар 430374 /

2480 ден со ДДВ
Комбиниран филтер MSA. Касетите се заклучуваат со една ротација. Ги исполнува европските стандарди: EN 14387: A2B2E1K1. За MSA Advantage® 200LS,

ADVANTAGE 200 Полумаска со два отвори M, 430356 /

1970 ден со ДДВ
Полу-маска од серијата ADVANTAGE на светски познатиот бренд MSA, со извонреден комфор и софистициран дизајн. Полумаска е со две гнезда,

ADVANTAGE 3100 Цела маска со 1 отвор 10027723 /

9900 ден со ДДВ
ADVANTAGE 3100 EN 136 CLASS 2 со еден филтер приклучок, голем прилагодлив визир кој обезбедува панорамски поглед, патентиран ремен за

ADVANTAGE 420 Полумаска сo двa отвора, M, 10102274

3870 ден со ДДВ
Полумаска од серијата ADVANTAGE од познатиот бренд MSA-USA, која нуди исклучителен комфор и софистициран дизајн. Полумаска е лесна за

EGE Респиратор 2403-P1 FFP1 NR со мембрана /

165 ден со ДДВ
Респиратор со вентил. Штити од аеросолни и цврсти честички во концентрации до 4x OEL.Ниво на заштита: FFP1 NR EN 149:2001

EGE Респиратор 3021 V FFP2 NR D сo активен јаглен со мембрана

220 ден со ДДВ
EGE Респиратор 3021 V FFP2 NR D сo активен јаглен со мембрана за издишување, заштита од аеросолни честички, фин прав,

EGE Респиратор 501 FFP1 NR хоризонтален со мембрана /

70 ден со ДДВ
Хоризонтален преклопен респиратор со респираторна заштита за аеросолни честички, прашина, чад и магла. EN 149: 2001 + A: 2009 Ниво

EGE Респиратор 600 FFP2 NR D хоризонтален

35 ден со ДДВ
EGE Респиратор за прашина 600 FFP2 NR D хоризонтален EN149:2001 + A1:2009

EGE Респиратор 601 FFP2 NR D хоризонтален со мембрана EN 149

50 ден со ДДВ
EGE Респиратор за прашина 601 FFP2 NR D хоризонтален со мембрана EN149:2001 + A1:2009

EGE Респиратор 701 FFP3 NR D хоризонтален со мембрана /

90 ден со ДДВ
Хоризонтално преклоплив респиратор со вентил за респираторна заштита против аеросолни честички, фини прашина и магла. EN 149: 2001 +

EURMASK UNO Полумаска со еден отвор Milla 7354 /

790 ден со ДДВ
EURMASK® UNO универзална гумена полумаска, идеална за заштита од прашина, гасови и киселини и комбинации на гасови и прашина. Се

EUROFILTER Предфилтер за Milla комплет, 10 предфилтри +2 капачиња – 7599 P1 /

450 ден со ДДВ
Предфилтер за Milla комплет во кој се содржани 10 предфилтри +2 капачиња. EN 143

NEW EURMASK Полумаска Milla 7400 /

830 ден со ДДВ
Полу маска со 2 отвори за филтри-Milla ( Италија ). Филтрите се навртуваат. Полумаската има вентил за издишување, прилагодлив ремен

PANAREA Цела маска со еден отвор Milla 7000

5990 ден со ДДВ
Сферна маска за цело лице со поликарбонатен визир отпорен на гребење  од надворешна страна и е со дебелина 2,2мм за

PAYPER Респираторна маска со мембрана FFP2 NR RM101V, 001685-0524

ден со ДДВ
Респираторна маска со мембрана за издишување во форма на школка.  Ниво на заштита FFP2V. EV 149:2001+A1:2009

POLYGARD 7500 Полумаска, силиконска со два отвора

490 ден со ДДВ
POLYGARD 7500 Полумаска со два отвора за повеќекратна употреба со  напреден силиконски материјал за зголемена удобност и поголема издржливост.

POLYGARD филтер 793 P3 R комплет 2 бр.

260 ден со ДДВ
Филтер за прашина 793 P3 R за маска POLYGARD.  P3 Филтри за честички, 99,95% ефикасност на филтрација.  Комплет од

SANI EVO Трослојна хигиенска маска, кутија 50бр.

990 ден со ДДВ
Трослојна хигиенска маска за повеќекратна употреба. Маската може да се пере до 5 пати.

SENKO MONOGAS 02 Детектор за кислород, SM0108390, 801206900001

15222 ден со ДДВ
Пренослив детектор дизајниран да детектира присуство на кислород во воздухот. Користи инфрацрвени  сензори за да обезбеди брзи и прецизни отчитувања

Заштитна маска KN95 бела

30 ден со ДДВ
KN95 петслојна заштитна маска,  со можност за фиксирање на носот.

Заштитна маска за повеќекратна употреба

55 ден со ДДВ
Маска за нос и уста наменета за повеќекратна употреба, изработена од 100% памук. Бои на избор: црна, црвена и кралско

Респираторна маска EN95 FFP2

ден со ДДВ
Респираторна маска која заштитува од токсична прашина на честички со големина помеѓу 2 и 5 mikrometri. Прилагодлива на секој облик

Респираторна маска N95 FFP2 NR V со мембрана STENSO

80 ден со ДДВ
Респираторна маска со мембрана за издишување. Заштитува од цврсти и течни аеросоли.  EN 149:2001+A1:2009

Респираторна маска SH3100 P1 – FFP1, 702111 /

50 ден со ДДВ
Преклопен респиратор без мембрана за издишување, против цврсти и течни аеросоли. Ниво на заштита: FFP1 EN 149:2001+A1:2009

Респираторна маска со мембрана SH3200 V P2 – FFP2, 07010047/ *

80 ден со ДДВ
Преклопна, полу-маска маркирана од марката Спиротек- заштита FFP2 со вентил за издишување. Ременот е еластичен, и прилагодлив . Одговара на

Филтер MILLA A1P2R, 7591/D

520 ден со ДДВ
Филтер за полумаска A1P2 R EN 14387:2004; EN 143:2000+A1:2006

Филтер P2 за полумаска Milla, 1бр., 7364-P2 /

385 ден со ДДВ
Филтер за прав за полумаска Milla. EN 143:2000+A1:2006

Филтер P3 за Advantage, пар, 430375 /

1300 ден со ДДВ
Комбиниран филтер MSA. Касетите се заклучуваат со една ротација. Ги исполнува европските стандарди: EN 143 : P3. За MSA Advantage®

Филтер А1(S) за полумаска Milla 7590 /

365 ден со ДДВ
Филтер за органски материи за полумаска Milla. EN 14387:2004

Филтер А1В1Е1К1 за полумаска Milla 7592 /

570 ден со ДДВ
Филтер комбиниран за полумаска Milla. EN 14387:2004+A1:2008