Се прикажува 1–36 од 281 резултат

Прикажи 36 48 60

3S Basic plus Маска за цело лице D2055790 /

10110 ден со ДДВ
ОПИС: Цела маска за лице EN 136 CLASS 2, е направена од мека гума која овозможува удобност во носење,

4800 А Заштитни очила цели со клапна 2203-00 /

170 ден со ДДВ
Очила се отпорни на удар,се анти-замаглувачки , и се специјално наменети за работа во индустија.   Имаат PVC рамка и поликарбонатско

4800 Р Заштитни очила цели 2202-00 /

170 ден со ДДВ
Очилата се отпорни од удар и се анти-замаглувачки, дизајнирани за индустриска работа.  Имаат ПВЦ рамка со поликарбонатни леќи.  Се

ABEK1/ P3 Филтер за Advantage A2B2E1K1 P3 R, пар 430374 /

2480 ден со ДДВ
Комбиниран филтер MSA. Касетите се заклучуваат со една ротација. Ги исполнува европските стандарди: EN 14387: A2B2E1K1. За MSA Advantage® 200LS,

ADVANTAGE 200 Полумаска со два отвори M, 430356 /

1970 ден со ДДВ
Полу-маска од серијата ADVANTAGE на светски познатиот бренд MSA, со извонреден комфор и софистициран дизајн. Полумаска е со две гнезда,

ADVANTAGE 3100 Цела маска со 1 отвор 10027723 /

9900 ден со ДДВ
ADVANTAGE 3100 EN 136 CLASS 2 со еден филтер приклучок, голем прилагодлив визир кој обезбедува панорамски поглед, патентиран ремен за

ADVANTAGE 420 Полумаска сo двa отвора, M, 10102274

3870 ден со ДДВ
Полумаска од серијата ADVANTAGE од познатиот бренд MSA-USA, која нуди исклучителен комфор и софистициран дизајн. Полумаска е лесна за

AGATE-C Заштитни очила-безбојни AF90958A

190 ден со ДДВ
Заштитни наочари со поликарбонатни стакла овозможуваат целосно покривање и заштита на очите. Иновативниот дизајн обезбедува заштита од удари, 99%

ALPHA BI-COLOUR Рaкавици латекс/неопрен A 87-900

165 ден со ДДВ
Ракавици изработени од природен латекс, натопени во 0.68 мм. неопрен, велур внатрешност, релјефна површина на дланката и прстите. ДОЛЖИНА: 32.2

ALTERNATOR OptiRock Зашитни наочари, безбојни, 10145579

770 ден со ДДВ
Алтернатор ™ нуди широк избор. Овие мултифункционални очила нудат различни нивоа на заштита  и се прилагодуваат на секоја апликација. Antigog

ALTERNATOR Зашитни наочари, безбојни леќи 10104619

710 ден со ДДВ
Алтернатор ™ нуди широк избор. Овие мултифункционални очила нудат  различни нивоа на заштита и се прилагодуваат на секоја апликација.  Antigog

ALTIMETER Очила -маска, бeзбојни, 10153915

1000 ден со ДДВ
Очилата се направени со мека прилагодлива рамка  која има високо влијание за максимален комфор.  Имаат ластик за околу глава.

AM 200 Sekuralt 361 комплет јаже 1,5м. со абсорбер 840114 /

1730 ден со ДДВ
Полустатично јаже со абсорбер 1.5м, Ф11мм. EN 355 EN 362

AMBER-C Заштитни очила безбојни AF 90960 /

160 ден со ДДВ
Заштитни очила со поликарбонатни леќи со UV заштита и висока отпорност на удар. Антифог. Дизајнирани да овозможат комплетна заштита на

AMBER-G Заштитни очила затемнети AF 90960 /

160 ден со ДДВ
Слој против замаглување со добри својства против гребаници. Издржливост на удар. Осигурува 99 % UVA и UVB заштита. EN 166

AMN/3 Sekuralt 363 комплет јаже 1,8м. со абсорбер и 2 карабини 840116 /

3790 ден со ДДВ
Двојно јаже со апсорбер на енергија + еден алуминиумски карабин со заклулување со завртување + два алуминиумски карабина со отвор

AUK LUX Ракавици од плетено трико без рабови GTS10 /

22 ден со ДДВ
Плетени ракавици од трикотажа без шевови – памук / полиестер со еластична манжетна.  EN 420

BARDEN Заштитни очила – безбојни 512051 /

170 ден со ДДВ
Очила за брусење од поликарбонат. Рачките се регулираат. Осигуруваат 99% UVA/UVB заштита. 2C-1,2SGI 1F CE. EN 166

BARDEN Заштитни очила – затемнети 524051 /

170 ден со ДДВ
Заштитни очила со поликарбонатни леќи кој се со висока заштита од удар.  Иновативниот дизајн овозможува целосно покривање на очите кое

BASE-1 Основа од PVC со цимент – 9300-1 /

300 ден со ДДВ
Триаголна PVC основа исполнета цо цемент.

BASE-2 Основа од PVC со вода или песок – 9300-2 /

570 ден со ДДВ
Округла основа од PVC што може да се полни со вода или песок.

BIKE Ракавици без прсти ASK-7012 /

385 ден со ДДВ
Ракавици изработени од фина јарешка кожа на дланката,  грбот и прстите од црно памучно трико, собрано еластично во пределот на

BLACK ART Ракавици од полиестерно трико со еко кожа 70134001 /

590 ден со ДДВ
Ракавици од полиестерно трико. Дланката и прстите се покриени со еко кожа, прилагодливи еластични манжетни со велкро. Ракавиците се отпорни

BladeX Ракавици против сечење 18G HPPE топени во нитрил N10811 /

495 ден со ДДВ
Ракавици изработени од безшевно трико, отпорни на пресекување – ниво 5, потопени во полиуретан. Појачани се во областа помеѓу палецот

BLENNY – BARDEN Заштитни очила – жолти 526051 /

170 ден со ДДВ
Очила за брусење од поликарбонат. Рачките се регулираат. Осигуруваат 99% UVA/UVB заштита. 2C-1,2SGI 1F CE. EN 166

BUNTING BLACK Ракавици обложени со полиуретан 0006-32 /

60 ден со ДДВ
Ракавици изработени од безшевно, плетено, полиестерно трико, топени во тенок слој полиуретан во областа на дланката и прстите, со еластичен