C

Се прикажуваат 1–36 од 96 резултати

Прикажи 36 48 60

ALPHA BI-COLOUR Рaкавици латекс/неопрен A 87-900

165 ден со ДДВ
Ракавици изработени од природен латекс, натопени во 0.68 мм. неопрен, велур внатрешност, релјефна површина на дланката и прстите. ДОЛЖИНА: 32.2

AUK LUX Ракавици од плетено трико без рабови GTS10 /

22 ден со ДДВ
Плетени ракавици од трикотажа без шевови – памук / полиестер со еластична манжетна.  EN 420

BIKE Ракавици без прсти ASK-7012 /

385 ден со ДДВ
Ракавици изработени од фина јарешка кожа на дланката,  грбот и прстите од црно памучно трико, собрано еластично во пределот на

BLACK ART Ракавици од полиестерно трико со еко кожа 70134001 /

590 ден со ДДВ
Ракавици од полиестерно трико. Дланката и прстите се покриени со еко кожа, прилагодливи еластични манжетни со велкро. Ракавиците се отпорни

BladeX Ракавици против сечење 18G HPPE топени во нитрил N10811 /

495 ден со ДДВ
Ракавици изработени од безшевно трико, отпорни на пресекување – ниво 5, потопени во полиуретан. Појачани се во областа помеѓу палецот

BUNTING BLACK Ракавици обложени со полиуретан 0006-32 /

60 ден со ДДВ
Ракавици изработени од безшевно, плетено, полиестерно трико, топени во тенок слој полиуретан во областа на дланката и прстите, со еластичен

BUNTING Рaкавици обложени вo полиуретан 0006-30 /

45 ден со ДДВ
Ракавици изработени од безшевно плетено полиамидно трико топени во тенок слој од полиуретан на дланките и прстите со еластична манжетна.

CONTRA ESD Ракавици антистатски со јаглеродни влакна A198 /

65 ден со ДДВ
Ракавици изработени од антистатично полиамидно трико со карбонски нишки, прстите се потопени во полиуретан. Големини: XS-XXL EN388, EN 420

COOT Ракавици од трико обложени со каучук-0006-77

120 ден со ДДВ
Ракавици изработени од памучно трико потопени во дебел слој на латекс. ЕN 388 (4141)

DIPPER BLUE Ръкавици топени в латекс 0006-71 n.10

80 ден со ДДВ
Ракавиците се изработени од безвешно плетено трико, потопени се во латекс, и имаат еластична манжетна. Големини: 8, 10 EN 388,

DIPPERICE 2.0 Рaкавици од HV трико топени вo латекс L22130 /

140 ден со ДДВ
Студозаштитни ракавици изработени од полиамидно трико,  топени во латекс, еластична манжетна, топлозаштитна подлога. Големина: 9,10 EN 388, EN 21420,

DIPPERICE Ракавици од трико топени во латекс 0006-72 /

120 ден со ДДВ
Ракавици изработени од полиамидно платно, обложени со латекс пена, топлозаштитна постава и еластична манжетна. EN388, EN420, EN 511.

DUCK Рaкавици едн. употреба 539 0006-18 /

120 ден со ДДВ
Ракавици за еднократна употреба изработени од тенка винилна фолија. Пакување – 100 парчиња. EN 420

EIDER Ракавици од кожа и платно 0002-060 /10

165 ден со ДДВ
Ракавиците Eider се направено од фина козја кожа. Задната страна е од памучна ткаенина, и се со велкро манжетна. Големина:10

FLAMINGO Ракавици од памучно трико потопени во ПВЦ/Полиуретан студозаштитни портокалови 35см

600 ден со ДДВ
PVC обложени шиени ракавици изработени од памучно трико. PU памучна постава. ДОЛЖИНА: 30см EN 388, EN 420, EN 511, EN

FLASH Ракавици за заварување

390 ден со ДДВ
Огноотпорна заварувачка ракавица со висок квалитет, изработена од говедска кожа, сошиена со кевлар конец. Материјал: говедска кожа Манжетна: 15

FUNNY ракавици од ПЕ трико со полимерни капки, рез. 631600 /

70 ден со ДДВ
Ракавици од безшавно полиестерно трико со полимерни капки и еластична манжетна.

GILT-BLACK Зашитни ракавици од јагнешка кожа и трико, црн 8013

210 ден со ДДВ
Ракавици изработени од фина козја кожа,на грбот се со памучно платно а манжетната се затвара со велкро. EN 388, EN

GILT-R Заштитни ракавици од јагнешка кожа и трико, црвен 96132 /

210 ден со ДДВ
Ракавици изработени од фина козја кожа,на грбот се со памучно платно а манжетната се затвара со велкро. EN 388, EN

GILT-Y Заштитни ракавици од јагнешка кожа и трико, жолта 96131 /

210 ден со ДДВ
Ракавици изработени од фина козја кожа,на грбот се со памучно платно а манжетната се затвара со велкро. EN 388, EN

GREBE ракавици од нитрил зелени 145113 /

140 ден со ДДВ
Ракавици, изработени од нитрил, со дебелина 0,38мм, и должина 33см. Големини: 7,8,9,10 Ракавиците се во согласност со европските стандарди:

GULL EVO ракавици тел. кожа и плат ASK-1032 /

110 ден со ДДВ
Ракавиците се изработени од сива, телешка кожа.  Појачани се во областа на дланката и прстите, а задната страна е направена

GULL ракавици кожа и плат 0002-05 /

100 ден со ДДВ
Gull ракавиците се од телешки шпалт со дизајн на паралелни линии.  Задната страна е од памучна ткаенина и е засилена

HARPY ракавици цепена телешка кожа 35 см. 0005-44 /

330 ден со ДДВ
Ракавиците се изработени од телешки шпалт со должина од 35 cm. Ракавиците се отпорни на топлина, така што се погодни