Се прикажуваат сите 18 резултати

Прикажи 36 48 60

CARINA SET Водоотпорно одело од полиамид PVC1410-1 темносина /

820 ден со ДДВ
Водотпорен сет: јакна со капуљача, големи џебови и закопчување на патент, и панталони со ластик на струк.  Материјал: PVC/Полиамид Големини:

DUNLOP PROTOMASTOR S5 Чизми Заштитни жолто/црни 142YP /

1310 ден1530 ден со ДДВ
Чизми изработени од PVC, погодни за работа бо индустрија и прехрана. Поставени се со бел полиестер а заштитата на прстите

EMERTON SWEATSHIRT со капа 100% ПЕ 301486 /

1900 ден со ДДВ
Emerton Sweatshirt со капуљача од брендот на Стенсо. Материјал: 100% полиестер .  Модерен дизајн, удобен и функционален. V-neck пуловер, со

HELIX S3 SRC Чевли високи P100-06 /

3445 ден со ДДВ
Чевли високи од природна кожа. Постава: дишечка и ја абсорбира влагата  КАПА: композитна, отпорна на 200Ј ВЛОШКА: неметална, отпорна на

KANTON заштитен шлем со вентилација портокалов 6001-6 /

470 ден со ДДВ
Материјал:HDPE (полиетилен со висока густина). Фиксирање на глава: шест точки Тежина : 360 грама EN 397

PRISMA JACKET Јакна сиво-црно/зелена W2682J /

2150 ден со ДДВ
Работна јакна со функционални џебови и рефлектирачки елементи. Материјал: памук/полиестер, 600D полиестер, 270гр/м2. Големини: 46-62.

PRISMA SOFTSHELL JACKET Јакна сива/црна/кр.сино JF9467 /

2370 ден со ДДВ
Водоотпорна Softshell јакна со рефлектирачки елементи.  ТПУ мембрана и воден столб 8000mm.  Материјал: 75D полиестер механички се протега /

PRISMA TROUSERS Панталони црно-црно/зелено W2167T /

1720 ден со ДДВ
Работни панталони со мултифункционални џебови, сигнални елементи, и засилени коленици. Изработени од комбинација памук/полиестер, 270 грама, 600 PE/OXFORD/PU. Големини: 46-62.

RONY II Ветеро и водозаштитна јакна зелена 2404-3 /

790 ден со ДДВ
Водозаштитна јакна со капа, џебови и рефлектирачки елементи. Материјал: PVC. Големини: M-3XL. EN 340

SUHAN ЕЛЕК /

600 ден со ДДВ
Елек изработен од висококвалитетен флис со модерен крој. Има 2 странични џеба и заопчувањето е со патент. Величини: XS до

THOR Јакна со TPU мембрана, 300гр. KJ0255 /

3128 ден со ДДВ
Зимска јакна со прилагодлива капа и копчиња и ластик. Два странични џеба,  еден џеб кај градите и еден на левиот

VS 170 Заштитни очила 2206-00 жолти /

120 ден со ДДВ
Очила за брусење од поликарбонат. Рачките се регулираат. 2C-1,2SGI 1F CE. EN 166.

XEMA Ракавици од полиестер обложени со нитрил GNK+NP /

60 ден со ДДВ
Ракавиците се изработени се од полиестерно трико. Потопени се во нитрил и горниот дел на ракавицата е направен да овозможува